Gecenin Mavi Tonu

Bütün küstah duyguları ayaklarımın altına alarak başlıyorum geceye. Tüm yaşananları ve yaşanmasını istediklerimi yansıtıyorum odamın duvarlarına. Dileklerimi dua yapıyorum ve biraz şiirimsi kıvılcımla kendime gelmeyi düşünürken, duygu rotam beni sana getiriyor.

Suretimde gizlenen birkaç inatçı duygu var. Ve düşünce halindeyken aslında pek de  bir işe yaramayan fakat kalemin ucuna geldiğinde bir damla inci tanesi oluveren hissedilesi bir şeyler işte.

İlham perilerimi işten kovdum. Yalnızca duygularımı düşüncelerimin arasına iliştirdim biraz. Gösterişten uzak sade bir dille süsledim tüm kelimeleri. Noktalamaları dahi yok saydım. Olur da virgülü yanlış yerde kullanırım da, aşka başka anlamlar yüklerim diye. Biraz mavilerden kattım gönlümden geçen duygulara… Tam da gönlümün maviliğinde…

Biraz sen varsın hücremde… Olmasan bile adın geçer hiç beklemediğim zamanlarda. Beklemem ama adının yolunu gözler kulaklarım yine de. Bir anda yanı başımda olmanın hayaliyle heyecanlı soluklar alırım mesela öyle zamanlarda. İşte o tek bir anın heyecanının, heyecanlı tutukluluğu var üzerimde, kalbimde…

Böyle gecelerde secdeme kapanıp seni diledim… Bu geceleri hiç bitmeyecekmişçesine sahiplenip, ettiğim en kıymetli dua yaptım seni.

Bir mum ışığı, bir kalem, bir kağıt, biraz duman eşlik etti zaman zaman. Hiçbir mumun ışığı böyle görkemli değildi esasında. Ve bu gölgelerin hiç birisi bu kadar ve konuşkan olamazdı sanki. Gölgesi dahi anlamlı sessizliklere konu yaptım seni.

Bir mavi tonunun büyüsüne seni kaptırdım. Mavilere anlattım. İşte o gecenin mavisi seni senden iyi tanır. Üstelik çok da iyi bilir benim gönlümün deli mavisi olduğunu. Geceler seni çok iyi biliyordu senin seni bilmediğin zamanlarda nasıl mavi bir sevdanın en yaşanılası tonu olduğunu.

Gecenin mum ışığına değil, mum ışığının en mavi gecesinde oluk oluk seni sevdim.

Ben bir maviyi, bir geceyi, ama en çok da seni sevdim…

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ISKARTA HAYAT: SON SEFER

Taştan Öte

YAŞAR

ESMAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.