SAGO ICECREAM&CAFE

Hızına yetişemediğimiz şu dünyada, bu akışa uyum sağlayabilmek için oradan oraya koşuşturup duruyoruz. Hepimizin hayatında aşırı önemli, mutlaka yetişmesi gereken işler var. Bu esnada hiçbirimiz yorgunluğumuzu fark edemiyoruz. Etsek dahi umursamıyoruz, kendimizi, bedenimizin ‘’Yeter artık!’’ çırpınışlarını dinlemiyoruz. Sonra ne mi oluyor? Her yer agresif, stresli, mutsuz, birbirini sevmeyen insanlarla dolup taşıyor. Hadi hep beraber buna bir dur diyelim! Keyifli mekanlar keşfedelim, güzel müzikler dinleyelim. O çok önemli işlerimize küçük bir dinleme molası verelim. Kendimize diğer şeylerden daha çok değer verdiğimiz birkaç saat eminim hepimize iyi gelecektir.
Mola verebileceğiniz güzel mekanlarda bu ay Sago icecream&cafe var. Osmanbey’de Rumeli Caddesi’nden Nişantaşı’na çıkarken metro çıkışının sağ çaprazında. Buralara yolum sıkça düştüğünden, caddede yürürken dışardan sevimli görüntüsü hep dikkatimi çekiyordu ama erteliyordum. Belki de isminde dondurma olması başka yiyecek bir şeyler olmayacağı hissini veriyordu bana, bilemiyorum. Diyete illallah dediğim günlerden bir gün daldım içeri. Girer girmez dekorasyona bayıldım. Dışardan da epey sevimli duruyordu ama içi beni benden aldı. Mint yeşili ve pembe renklerin hakim olduğu tatlı bir dekorasyonu, bence biraz da vintage havası var. Girer girmez ‘’Dondurmadan başka şeyler de var mı?’’ diye sordum. Neden bilmiyorum ama özel yiyeceğinin dondurma olmasına rağmen güvenemedim. Gittiğim her yerde oranın spesiyelini sorarım.  Burada da dondurmadan sonra magnolia geliyormuş.

Oreolu ve çilekli seçimleri arasında çilekliden yana kullandım hakkımı. Magnoliayı küçük bir kase dondurmayla getiriyorlar. Tek kelimeyle ikisine de bayıldım. Donmuş veya hazır gıdalar, kıvam arttırıcılar kullanılmayıp üretimlerde, kullanılan bütün malzemelerin en doğalı tercih edilmekteymiş. Zaten bunu ağzınıza ilk aldığınızda da fark edebiliyorsunuz. Bahar aylarının gelmesiyle sabahları zamanım varsa uğrayıp ara sıra dışarıdaki masalardan birinde kahvelerini de tadıyorum. Gerçekten başarılı ve özenli; samimi,kibar ve sıcak insanlar çalışanlar. Genellikle Fransız müzikler çalıyor ruhunuza iyi gelen cinsten. Bence buraya bir şans verebilir müptelası olabilirsiniz. Çalışmanızı, ödevinizi, dersinizi de alıp gelebilirsiniz bence ortam bunun için çok müsait. Sadece tatlı yiyecekler yok, güzel yemekler de bulabilirsiniz. Ha bu arada Fiyatı bir öğrenci bütçesine göre gayet uygun. Tavsiyemdir!

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ISKARTA HAYAT: SON SEFER

Taştan Öte

YAŞAR

ESMAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.