EK VİLLAİN

Yönetmen: Mohit Suri
Konu: İntikam, Dram, Aşk
İMDB: 6,4
Oyuncular: Sidharth Malhotra, Shradda Kapoor, Riteish Desmukh

İlahi adalete inanır mısınız? Bu dünyanın bir etme bulma dünyası olduğuna… İnanmıyorsanız eğer bu filmden sonra inanabilirsiniz. Tanıtıma başrol oyuncusundan başlayalım; Guru (Sidharth Malhotra). Kendisi bir gangster. Unutmak için savaştığı kötü bir geçmişi var. Kendisini evlat edinen yine gangster bir adamın elinde yetişmiş. Hayata küsmüş ve her an ölümle burun buruna olmaktan korkmayan birisi. Ve bir gün yolları, hayalleriyle hayata tutunan, kanser hastası Aisha (Shradda Kapoor) ile kesişir. Birisi ölmek isterken, diğeri ise yaşamak, hayallerini gerçekleştirmek ister. Lakin ikisinin de ortak yönü her an ölebilecekleri ihtimalidir. Guru insanları öldürerek hayattan intikamını almaya çalışırken, Aisha ise insanlara hayat vermeye çalışarak ayakta durmaya çalışır. İkisi tanıştıktan sonra Guru fark eder ki asıl huzur insanlara yardım etmekte, hayata pozitif bakmaktadır. Birlikte geçirdikleri zamanların sonunda Guru bambaşka biri olmuştur artık. O da hayata tutunma yolunu seçmiştir. Fakat başta dediğimiz gibi, ilahi adalet var, bunu unutmamalı. Bu yüzden Guru başına geleceklerden habersizdir. Ve ölümle yaşam arasındaki ince çizgide sıkışıp kalmıştır. Ve bir de Rakesh (Riteish Desmukh) var. Ondan bahsetmezsen olmaz. Kendisi tam bir psikopat. Aynı zaman da bir seri katil. İzleyin görün ki o da yaptığı hataların başına açacağı sorunlardan bihaberdir.

27 Haziran 2014 tarihinde Hindistan’da, ABD’de ve Pakistan’da vizyona giren filmimizin yazarı ise Tushar Hiranandi. İlginç hikayesiyle Bollywood severlerin en beğendikleri filmler arasına girmeyi başarmıştır. Film ayrıca “Uluslararası Film Akademisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü almıştır. Film hikayesiyle ilgi topladığı gibi şarkılarıyla da beğenilmiş, ön plana çıkmıştır.

Teri Galliya (Senin Yurdun) : Ankit Tiwari
Banjaara (Göçebe) : Mohammed İrfan
Humdard (Hemdert) : Arijit Singh
Zaroorat (İhtiyaç) : Mustafa Zahid
Awari (Avare) : Nomina Mustehsan

Filmden de anlayacağınız üzere bazen insanları kendimiz cezalandırmaya kalkmamız hafif olabilir. Ama bizim istediğimiz değil, ilahi adalet her zaman suçlulara hakettiği cezaları verir. Filmin verdiği en güzel mesaj ise şu; “Karanlık karanlığı yok edemez, yalnızca aydınlık onu yok edebilir. Nefret nefreti yok edemez, yalnızca sevgi onu yok edebilir. Başkalarının acılarını dindiremezsek kendi acılarımızı dindiremeyiz.” Yani yapmamız gereken intikam almak değil, sevmektir her zaman. Filme dair son kelam, iyi seyirler vesselam. 🙂

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ISKARTA HAYAT: SON SEFER

Taştan Öte

YAŞAR

ESMAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.